Jakość i rodzaje włosów

Naturalne włosy do przedłużania marki Rubin to włosy tylko najlepszej jakości.

Bardzo ważnym elementem, jeśli nie najważniejszym, jest rodzaj włosów jakimi chce się wykonywać zabieg przedłużania czy zagęszczania włosów. W zależności od tego, jak długo chcemy korzystać z włosów, jak dużo czasu mamy na ich codzienną pielęgnację oraz jaką kwotę chcemy przeznaczyć na przedłużanie bądź zagęszczanie włosów, możemy wybrać coś dla siebie spośród kilku gatunków włosów.

Wyróżnia się włosy (na klipsach, pasemkach, na taśmach, na żyłce):

Słowiańskie/rosyjskie– są najlepszym i najdroższym gatunkiem włosów. Są nie farbowane ani nie odbarwiane, dlatego można je bezpiecznie poddawać wszelkim zabiegom. Włosy te występują najczęściej w kitkach, rzadko są wszywane na taśmę. Można je nosić bardzo długo bo nawet do 2 lat. To nasze zestawy Premium.

Kaukaskie– to włosy bardzo dobrej jakości – podobne do włosów słowiańskich jednak występują zazwyczaj w kolorze brązowym (jasny, średni i ciemny) oraz czarnym. Ich trwałość jest taka sama jak włosów słowiańskich, ale cena nie jest już tak wysoka. Można je farbować i delikatnie rozjaśniać. To nasze zestawy Delux Line.

Indyjskie– to włosy dobrej jakości, jednak są grubsze i sztywniejsze od włosów większości Polek. Występują zazwyczaj w ciemnych kolorach. Można je farbować lecz nie poleca się odbarwiania. Cena jest porównywalna do ceny włosów kaukaskich. Trwałość włosów to około 1 rok.

Europejskie – to popularne włosy ze względu na ich stosunkowo niską cenę. Należy jednak zaznaczyć, że wymagają poświęcania dużej ilości czasu na pielęgnację. Można je bardzo delikatnie koloryzować, ale nie można ich rozjaśniać. Występują zazwyczaj w pasemkach z odpowiednią końcówką. Czas noszenia to od 3 (włosy jasne) do 9 miesięcy (włosy ciemne).

Azjatyckie – włosy tanie i bardzo złej jakości, pozbawionej łuski włosa, najczęściej występują z domieszką włosów syntetycznych. Wyglądają na gładkie do momentu aż zmyje się z nich warstwa silikonu, później kruszą się i wyglądają nieestetycznie.

Syntetyczne – włosy które nosi się krótko, najczęściej około 2 do 3 dni. Są lekkie i stosunkowo niedrogie. Jakość ich zawsze będzie odbiegać od włosów naturalnych.

Powrót na górę strony