Zagęszczanie włosów

Na początku warto pochylić się nad różnicą pomiędzy przedłużaniem a zagęszczaniem. Zazwyczaj obydwu terminów używa się zamiennie, chociaż specjaliści zwracają uwagę, że nie jest to do końca uzasadnione. Otóż przedłużanie polega na doczepieniu dodatkowych pasm dłuższych włosów do krótszych, naturalnie rosnących. Zagęszczanie włosów z kolei powinno polegać na doczepieniu lub utworzeniu dodatkowych pasm, których długość nie przekracza długości naturalnych włosów. Innymi słowy – każde przedłużenie jest zagęszczeniem, nie każde zagęszczenie jest przedłużeniem.

Metod zagęszczania włosów jest bardzo dużo, od najprostszych dopinek po bardzo skomplikowane laserowe lub ultradźwiękowe zgrzewanie doczepianych pasm. My proponujemy Państwu zagęszczanie włosów dwiema metodami: kanapkową oraz keratynową, przy czym należy wspomnieć, że w przypadku doczepianych pasm preferujemy tylko włosy naturalne. Zagęszczanie włosów metodą kanapkową, czyli tape in, polega na mocowaniu dodatkowych pasm specjalną taśmą wykonaną z mikrofazy z dodatkiem lekkiego, najczęściej silikonowego kleju. Każde pasmo posiada dwie kilkucentymetrowe taśmy – wierzchnią oraz spodnią. Zagęszczane lub przedłużane pasmo trafia pomiędzy obydwie taśmy – stąd nazwa metody – po czym są one zgrzewane, najczęściej za pomocą zwykłej prostownicy. Metoda keratynowa jest odrobinę bardziej skomplikowana. Sposób postępowania jest podobny, jak w poprzednim przypadku, z tą różnicą, że doczepiane pasma zakończone są specjalną keratynową łuską, a nie taśmą. Taka łuska powinna być zgrzewana za pomocą specjalnego urządzenia, a nie zwykłej prostownicy.

Oczywistym jest, że im lepsza jakość doczepianych włosów, tym lepszy oraz trwalszy efekt. Dlatego proponujemy Państwu nasze produkty ze wszystkich linii (od Fashion po Ombre), które opcjonalnie są wyposażone w odpowiednie taśmy oraz łuski. Dzięki temu są one doskonałym rozwiązaniem w kontekście zaprezentowanych powyżej metod zagęszczania włosów.

Jeżeli zadajecie sobie Państwo pytanie ile kosztuje zagęszczanie włosów, to uspokajamy: sam zabieg jest stosunkowo tani. Wysokość ceny jest tak naprawdę uzależniona od rodzaju, ilości oraz jakości doczepianych pasm, przy czym cennik jest zróżnicowany w zależności od salonu fryzjerskiego, w którym zagęszczanie będzie przeprowadzane.

Powrót na górę strony