WŁOSY DOCZEPIANE PIELĘGNACJA

Każde warunki pogodowe mają jakiś wpływ na kondycję naszych włosów. Niekoniecznie jest to dobry wpływ, o czym łatwo przekonujemy się narażając pasma na działanie niskich temperatur.

Mróz sprawia, że woda zamarza we włosach, a później odparowuje, przez co są one znacznie przesuszone. Niskie temperatury nadwątlają również cebulki w skórze

głowy, co może doprowadzać do ich wzmożonego wypadania.

Jak chronić włosy przed mrozem?

Pozostałe czynniki osłabiające nasze włosy to suche powietrze z kaloryferów oraz nagłe zmiany temperatury, jakie mają miejsce gdy wychodzimy z ciepłego do zimnego miejsca. Nasze włosy przeżywają szok temperaturowy, który odbija się na ich kondycji. Sposobem na pozbycie się tego problemu jest oczywiście zapewnienie im odpowiedniej ochrony.

Ciepła czapka to podstawa, najlepiej jeśli to będzie model wykonany w całości z naturalnych tkanin lub z ich domieszką. Takie czapki pozwalają skórze głowy oddychać i powodują mniejsze elektryzowanie się włosów. Ważnym elementem jest zewnętrzna pielęgnacja, która powinna opierać się na odżywkach, maskach i sprayach o silnie odżywczym działaniu. Warto stosować preparaty z dużą ilością naturalnych olei, wyciągu z awokado lub z masłem karite. Natomiast ograniczenie korzystania z suszarki i prostownicy wyjdzie naszym włosom na dobre niezależnie od pory roku.