FAQ

Mycie:

Utrzymuj włosy w czystości, gdyż kiedy zbiera się na nich brud i pot zaczynają one się plątać. Myj włosy po wykonywanych ćwiczeniach, basenie itd. Zanim przystąpisz do mycia, rozczesz porządnie włosy, a myjąc je kieruj się ku dołowi. Używaj dobrych szamponów, Twój fryzjer doradzi Ci jaki preparat będzie najlepszy dla Twojego rodzaju włosów. Podczas mycia najlepiej jest stopniowo moczyć i rozczesywać włosy, gdyż zdarza się iż zbyt duża ilość wody powoduje, iż zaczynają się one puszyć i plątać. Takie sytuacje występują najczęściej w przypadku doczepianych włosów o gorszej jakości.

 
Stylizacja:

Do czesania używaj szczotki z delikatnego włosia, zacznij od rozczesania końcówek, a następnie sukcesywnie posuwaj się w górę. Zawsze szczotkuj ruchem do dołu i nie szarp włosów. Szczotkuj je 2-3 razy dziennie. Największym wrogiem przedłużanych włosów jest gorąco. Bądź ostrożna przy używaniu suszarek i lokówek. Im więcej będziesz wystawiała włosy na ich działanie tym krócej będziesz się nimi cieszyć. Najlepszym sposobem jest pozwolenie włosom wyschnąć naturalnie.

Podczas ćwiczeń:

Podczas pływania noś czepek albo trzymaj włosy z dala od wody. Chlor i słona woda mogą spowodować plątanie się włosów i sprawić, że będą one matowe. Zaleca się wysokie upinanie włosów lub związywanie ich w kucyk podczas pływania i wykonywania innych ćwiczeń.

Podczas snu:

Nigdy nie zasypiaj z mokrymi włosami. Upewnij się, że Twoje włosy są idealnie suche zanim położysz się do łóżka. Dobrze jest również delikatnie związać włosy, gdyż zapobiegnie to ich splątaniu się.

Preparaty do pielęgnacji włosów:

Używaj dobrej odżywki (najlepiej bez spłukiwania), aby utrzymać miękkie włosy. Jednak nie przesadzaj, gdyż zbyt duża ilość odżywki czy jakiegokolwiek innego preparatu do pielęgnacji włosów, spowoduje ich puszenie się i plątanie. Unikaj preparatów zawierających alkohol, gdyż wysuszają one włosy. Zapytaj swojego fryzjera jakie produkty poleca dla Twojego typu włosów.

Zabiegi na włosach:

Nie wykonuj trwałej ondulacji, nie farbuj ani nie stosuj żadnych innych chemicznych zabiegów na swoich przedłużanych włosach. Pozwól aby Twój fryzjer się nimi zajął.

 

Wskazówki
* Generalnie najlepiej nie szczotkować sztucznych włosów i trzymać je jak najdalej od źródeł gorąca. 
* Profesjonalne sztuczne doczepiane włosy mogą być szczotkowane w taki sam sposób jak naturalne włosy, jednak bardzo ważne jest, aby stosować w tym celu szczotkę o delikatnym włosiu i aby spryskiwać włosy specjalną odżywką.
* Twój fryzjer zna typ Twoich włosów. Zapytaj go co jest dla Ciebie najlepsze i jak dbać o swoje przedłużone włosy.

Regularnie myj doczepiane włosy, jednak nie za często, aby ich nie przesuszyć.

Aby umyć doczepiane włosy, namocz je w ciepłej wodzie pod prysznicem. Nałóż na nie delikatny szampon do włosów, a następnie spłucz je zimną wodą. Nie używaj grzebienia ani szczotki do ich rozczesywania, kiedy są jeszcze mokre. Zabieg ten może spowodować ich uszkodzenie. Doczepianych włosów nie musisz szorować. Wystarczy, że nałożysz szampon na skórę głowy, dobrze ją wymasujesz i pozwolisz, aby piana spłynęła po włosach doczepianych.

2
Pamiętaj o odpowiednim nawilżeniu, zwłaszcza jeśli często układasz doczepiane włosy.

Gdy włosy są jeszcze mokre, nałóż na nie odżywkę i rozprowadź ją równomiernie po całej ich długości. Włosy przedłużane mają tendencję do przesuszania więc odżywka powinna być dość gęsta i ciężka.

Dbaj o to, by doczepiane włosy nie plątały się.

Włosy rozczesuj kilka razy dziennie za pomocą szczotki. Nigdy również nie chodź spać z mokrymi włosami - rano po przebudzeniu się będzie jeden, wielki kołtun. Przed pójściem spać wiąż włosy w warkocz.

Unikaj suszarek, prostownic oraz lokówek.

Urządzenia te bardzo wysuszają włosy.

Na basenie używaj czepka silikonowego

Chlor bardzo przesusza i niszczy włosy. Z tego powodu powinnaś unikać ich moczenia w basenie. Jeśli jednak nie masz czepka silikonowego, lub włosy i tak się pomoczyły pomimo jego założenia, wówczas po wyjściu z basenu od razu umyj włosy delikatnym szamponem i nałóż na nie odżywkę.

Wskazówki
* Pamiętaj, że dostajesz to, za co płacisz. Jeśli chcesz długo cieszyć cię przedłużanymi włosami, wówczas zdecyduj się na ich lepszą jakość. Pamiętaj, że włosy europejskie są dużo lepszej jakości od włosów importowanych z Azji.