Jak zakładać KERATYNOWE PRZEDŁUŻANIE

Keratin_Bondings_Anwendung

JAK ZAKŁADAĆ PASEMKA KERATYNOWE OPIS:

Metoda keratynowa - jest to metoda na "ciepło". Pasemka zakończone łuską keratynową zostają zespolone z wydzielonymi pasmami włosów klientki. Łączenie keratynowe mocowane jest w temperaturze 180 stopni Celsjusza, czyli w niższej od temperatury stosowanej przy prostowaniu włosów prostownicą (210-220 stopni), dlatego jest błędnym przekonaniem, że włosy się niszczą. Gdy pojawi się odrost, czyli po upływie około 3 miesięcy włosy należy zdjąć przy użyciu specjalnego remover'a. Przy ściąganiu włosów nie zawsze jest możliwe odzyskanie wszystkich pasm, dlatego podczas ponownego ich zakładania może zajść potrzeba ich uzupełnienia.

PRZEDŁUŻANE WŁOSY NA PASMACH KERATYNOWYCH KROK PO KROKU:

Anwendung_Haarsthränen_Extensions pasemka_keratynowe_jak_zakladac  pasemka_keratynowe_jak zakładać pasemka_keratynowe_jak_zakładać

Keratynowe przedłużanie włosów należy do najbardziej popularnych metod przedłużania włosów, ponieważ do łączenia włosów używana jest keratyna – naturalny składnik łodygi włosa, który jest odpowiedzialny za połysk włosów. Gdy jej brak łuski włosów łatwo otwierają się narażając włosy na zniszczenie. Dobór metody zależy jednak od wielu czynników i należy dokładnie przeanalizować, która z metod będzie najlepiej pasować do konkretnej osoby. Z innych popularnych metod warto rozważyć metodę na mikroringi oraz metodę ultradźwiękową

MATERIAŁY I NARZĘDZIA NA KERATYNOWE PRZEDŁUŻANIE WŁOSÓW.
 • Włosy (najlepiej naturalne) z końcówkami keratynowymi (tzw. łuską) zwykle ok 100 pasemek w wybranym kolorze, o wybranej długości.
 • Keratyna w formie np. granulek, wkładów do pistoletu czy dropsów służy do bezpośredniego przedłużania, do hot pota i samodzielnego wykonywania pasemek. 1 drops keratynowy zaciska się zgrzewarką wraz z pasemkiem włosów. Wkład keratynowy do pistoletu to specjalny klej termoplastyczny do tworzenia bezpośrednich łączeń podczas przedłużania i zagęszczania włosów oraz wykonywania nowych końcówek na pasemkach, podczas ich regeneracji.
 • Gumowe osłonki na place, które chronią skórę palców przy przedłużaniu włosów metodami na ciepło.
 • Specjalna szczotka do włosów przedłużanych.
 • Plastikowe podkładki do przedłużania włosów. Plastikowe, okrągłe podkładki, zapewniają odpowiednią ochronę przed poparzeniem skóry głowy.
 • Płyn do usuwania zgrzewów keratynowych.
 • Zgrzewarka do przedłużania włosów. Płaskie szczypce z regulatorem temperatury. Zgrzewarka przeznaczona jest do formowania płaskich zgrzewów. Za pomocą płaskich końcówek zgrzewarki można tworzyć płaskie zgrzewy łączeń pasemek z naszymi włosami. Powinna być wyposażona w regulator temperatury, który pozwoli dostosować temperaturę końcówek do włosów, na których pracujemy. Końcówki zgrzewarki nagrzewają się równomiernie od 100 do 200 stopni. Zgrzewarkę należy systematycznie czyścić. Zgrzewarka powinna być lekka, żeby móc dłuższy czas utrzymać ją w rękach.

 

Metoda zagęszczenia i przedłużania włosów za pomocą pasemek keratynowych polega na doczepianiu specjalnych pasemek, zakończonych keratynową łuską specjalną zgrzewarką lub pistoletem z keratynowym wkładem. Pojedyncze pasemka są niewielkie, co pozwala w dowolny sposób manipulowania ich ilością i miejscem doczepiania.

Keratynowe przedłużanie włosów 

może dać różne wyniki. To, jaki będzie finalny efekt, powinno być dokładnie omówione z klientką salonu fryzjerskiego i uzależnione od kondycji, koloru i długości naturalnych włosów klientki. Przed pierwszym przedłużaniem włosów należy zrobić test uczuleniowy. Z tyłu głowy należy założyć kilka łączeń na kilka dni, jeśli uczulenie nie wystąpi można doczepiać pasma na pozostałych częściach głowy.

Miejsca w których będziemy doczepiać nowe pasemka powinny być rozmieszczone z tyłu i z boków głowy po podzieleniu włosów na sekcje, tak jak przy strzyżeniu. Zaczynamy z tyłu głowy, w rzędach od dołu ku górze. Im mniejsze pasemka i im gęściej umieszczone, tym bardziej są niewidoczne. Nie należy umieszczać nowych pasemek blisko zewnętrznej linii włosów, żeby nie były widoczne.

Każde pasemko oddzielamy, nakładamy osłonkę, przykładamy nowe pasemko i wykonujemy zgrzew w odległości ok. 0,5 cm od skóry głowy. Rozgrzana keratyna oplata włosy naturalne i skleja je. Miejsca zgrzewu są niewielkie i mało widoczne. Dopinane pasemka są praktycznie niewidoczne, a do tego bardzo wytrzymałe. Łączenie keratynowe mocowane jest w temperaturze poniżej 180 stopni Celsjusza, czyli w niższej od temperatury stosowanej przy prostowaniu włosów prostownicą (210-220 stopni).

Pasemka przyczepiane są zwykle na 3-4 miesiące, po tym okresie powinny być zdejmowane i ponownie doczepiane, ponieważ z powodu odrastających włosów znajdują się na tyle nisko, że zaczynają być widoczne.

Przy ściąganiu włosów nie zawsze jest możliwe odzyskanie wszystkich pasm, dlatego podczas ponownego ich zakładania może zajść potrzeba ich uzupełnienia.

Metoda wykorzystująca pistolet na wkłady keratynowe pozwala na wykonanie zgrzewów w temperaturze około 70 stopni Celsjusza więc mimo, że jest nazywana metodą na ciepło, nie wpływała negatywnie na kondycję włosów.

PRZEDŁUŻANIE WŁOSÓW KERATYNĄ – ZALETY

 • trwała,
 • efektowna,
 • możliwe jest regulowanie ilości keratyny i wielkości łączeń,
 • mało widoczna,
 • dobrze założone zgrzewy idealnie trzymają doczepione włosy.

WADY KERATYNOWEGO PRZEDŁUŻANIA WŁOSÓW

 • zgrzewów nie można podciągnąć tak jak tulejek czy ringów i po 2-3 miesiącach przedłużenie trzeba powtórzyć,
 • keratyna może uczulać osoby o bardzo wrażliwej skórze, trzeba przeprowadzić test uczuleniowy,
 • wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

ZDEJMOWANIE ZGRZEWÓW KERATYNOWYCH

Nakładamy środek do usuwania wosku na mocowanie odczekujemy kilka minut, aby zadziałał.

Szczypcami do usuwania zgrzewów mocno ściskamy mocowania aby je usunąć.

W razie potrzeby powtórz tę czynność. Wyczesujemy mocowanie. Jeśli we włosach pozostały resztki wosku, powtarzamy wyczesywanie.

W razie potrzeby włosy można przygotować do usuwania zgrzewów poprzez nałożenie na włosy niewielkiej ilości olejku wokół mocowania, co spowoduje, że mocowanie łatwiej odczepi się od włosów.