Dopinki Ombre czy Balayage?

Prawdopodobnie słowo balayage nie jest Ci obce. Czy wiesz jednak jaka jest różnica między ombre i balayage? W tym poście odpowiemy nie tylko na to pytanie, ale również przyjżymy się bliżej temu trendowi.

Balayage to odręczna technika farbowania włosów, nadająca naturalny, stopniowy charakter, bez widocznych linii odrastania. 

Barwnik jest malowany bezpośrednio na powierzchni włosów i nie jest nasycony aż do końcówek włosów. To właśnie tworzy naturalny efekt.

W zależności od tego, jaki odcień chcemy uzyskać, używamy wybielacza na bazie gliny, znacznie mniej szkodliwego niż typowe wybielacze. Jego konsystencja jest wykorzystywana do podświetlania na wolnym powietrzu, dlatego nie ma potrzeby stosowania folii. Po wyschnięciu, wybielacz na bazie glinki przestaje działać, co pozwala uniknąć uszkodzenia włosów.

Ombré czy Balayage?

Balayage brzmi podobnie do ombre? Coś w tym jest, niemniej jednak istnieje kilka różnic.

Główną różnicą jest sposób farbowania włosów. Tworząc balayage, barwnik nakładany jest bezpośrednio na pasma włosów, pozostawiając naturalną mieszankę. Ombré, powstaje poprzez wybielenie dolnej części włosów oraz zabarwieniem ich na jaśniejszy odcień przy użyci tradycyjnej folii.

Słowo ombré oznacza “cień”. Ciemniejsze włosy od nasady przechodzą do jaśniejszego koloru aż do końców. Ważne jest, aby udać się do doświadczonego fryzjera, który wykona ombre nie niszcząc włosów. Dużym plusem ombre jest to, iż nie wymaga odnowy. Ponieważ kolor ma wyglądać tak, jakby był zabarwiony przez zanurzenie, nawet gdy twoje włosy rosną, nie musisz się martwić o ich nasadę.

Dlaczego warto rozważyć balayage?

1) Rozświetla włosy na każdą porę roku

2) Inny wymiar kolorów

3) Brak utraty koloru

4) Idealne dla każdego rodzaju włosów

Jesteście gotowe na Balayage?

Zagęść, przedłuż, experymentuj z Rubin Extensions Balayage line!