Jak Dbać o Włosy Latem?

Wysokie temperatury, słońce oraz słona woda mogą mieć negatywny wpływ na nasze włosy. Te trzy czynniki powodują że nasze włosy stają się suche, szorstkie i wyblakłe. Naszczęście, możemy temu zaradzić! O to kilka rad, jak dbać o włosy latem.

Jaki wpływ na nasze włosy mają promienie słoneczne?

Podczas gdy leżymy na plaży, nasze włosy walczą o przeżycie. Słona woda oraz chlor nie polepszają sytuacji. Łuski odsłaniają korę włosa, przez co dochodzi do uszkodzeń włosów a nasz kolor staje się jaśniejszy - wypłowiały. 

Jak na to zaradzić?

1. Noś kapelusz – poza tym, że kapelusze doda Ci stylu, również uchroni przed promieniami UV oraz udarem.

2. Chroń swój kolor –  poprzez stosowanie specjalnych kosmetyków, zapobiegniesz utracie koloru. 

3. Nie susz włosów na słońcu - prawda jest taka że robi to każda z nas... Natomiast używanie słońca jako suszarki wysusza oraz uszkadza nasze włosy.

4. Stosuj filtry UV– w drogeriach lub aptekach znajdziemy wiele rodzaji masek oraz olejków do pielęgnacji i ochrony nie tylko włosów ale również skóry głowy przed słońcem.

5. Nie rozjaśniaj włosów – rozjaśnione pasemka, wydają się być idealnym letnim lookiem. Niemniej jednak, nasze włosy wcale tak nie uważają. Każdy zabieg koloryzacyjny osłabia nasze włosy, a rozjaśnienie powoduje dodatkowe przesuszenie, co zamiast efketu "muśniętego słońcem" okaże się wypłowiałym, szarym blondem.

Jak dbać o włosy po opalaniu?

Spłucz sól morksą lub chlor ciepłą wodą oraz delikatnym szamponem regeneracyjnym. Następnie zastosuj odżywkę lub maskę nawilzającą, a na końcu spryskaj włosy sprayem ułatwiającym rozczesywanie, najlepiej z ochroną UV.